ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΙΣΤΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥ Α.Γ.Σ.Κ. ΚΑΣΤΟΡΙΑ

Τετάρτη 19 Ιουλίου 2017

Το γκολ του Βασίλη Μηλιάτη, που πέτυχε στον αγώνα κυπέλλου με τον Ηρακλή Πολυκάρπης, βγήκε πρώτο στην ψηφοφορία της ΣΕΝΤΡΑΣ – Αυτό είναι το γκολ της χρονιάς (Βίντεο)

Βίντεο-Ρεπορτάζ: sentra.com.gr

Με την συμμετοχή 843 ατόμων ολοκληρώθηκε η ψηφοφορία του sentra.com.gr με σκοπό την ανάδειξη του καλύτερου γκολ που σημειώθηκε και καταγράφηκε από την κάμερα της ΣΕΝΤΡΑΣ την περασμένη σεζόν σε πρωτάθλημα αλλά και κύπελλο.

15. Goal No13: Γανόλης (Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας) – 0%, 1 ψήφος

Έτσι λοιπόν, με 339 ψήφους, ο 21χρονος μέσος της Καστοριάς, Βασίλης Μηλιάτης, που την περασμένη σεζόν (2016-2017) επέστρεψε στους «γουναράδες» μετά από απουσία ενός χρόνου – την σεζόν 2015-2016 ήταν στην Δόξα Κορησού – έχοντας 31 συμμετοχές σε πρωτάθλημα αλλά και κύπελλο και συγκεντρώνοντας 11 γκολ, κατακτά την πρώτη θέση της ψηφοφορίας με το εκπληκτικό γκολ που πέτυχε στο 100ο λεπτό της παράτασης στην αναμέτρηση του αγώνα κυπέλλου της προημιτελικής φάσης ΕΠΣ Καστοριάς (27 Νοεμβρίου 2016), μεταξύ των ομάδων ΑΓΣΚ Καστοριά-Ηρακλή Πολυκάρπης (2-1).

Ήταν ένα γκολ για… όσκαρ

Ήταν ένα γκολ για… όσκαρ και δικαιολογημένα θεωρείται το γκολ της χρονιάς από τον ταλαντούχο Βασίλη Μηλιάτη, ο οποίος από τον xώρο του κέντρου και αφού… ζύγισε την φάση βλέποντας τον αντίπαλο τερματοφύλακα, Βασίλη Μπούρκα, να βρίσκεται αρκετά έξω από την εστία του, επιχείρησε με σουτ να στείλει την μπάλα στα δίχτυα κάτι που τα κατέφερε, σημειώνοντας ένα απίστευτο γκολ, με το οποίο και χάρισε τότε την πρόκριση της ομάδας του στην ημιτελική φάση κυπέλλου.
Σε επικοινωνία που είχαμε με τον Βασίλη Μηλιάτη και ρωτώντας τον, το πως αισθάνεται που το γκολ του αναδείχθηκε ως το καλύτερο της χρονιάς, δήλωσε: "Θέλω να ευχαριστήσω τον κόσμο που με την ψήφο του με βοήθησε να κερδίσω στην ψηφοφορία. Με αυτό το γκολ τότε η ομάδα μου είχε περάσει στην επόμενη φάση του κυπέλλου και αυτό είναι το πιο σημαντικό".
Τέλος, να υπενθυμίσουμε πως το γκολ του Βασίλη Μηλιάτη, που αναδείχθηκε, ως το καλύτερο της περσινής χρονιάς, από την συγκεκριμένη ψηφοφορία  θα  βραβευθεί από την ΕΠΣΚαστοριάς στην ετήσια γιορτή της.